Opslag

Collapse
No announcement yet.

Rwanda Corp of Gold Ucar til espresso?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tid
  • Show
Clear All
new posts

  • Wolff
    replied
    Re:Rwanda Corp of Gold Ucar til espresso?

    Hej Hamilton , Jeg har ikke hørt om nogen der har ristet Rwanda Corp of Gold Ucar til espresso , men jeg går ud fra du har købt 2 kilo af den , så jeg ville da hvis jeg var dig prøve og riste en batch til espresso , og vil da også gerne høre hvilken profil du evt. har nappet den på og smags oplevelsen ikke mindst.

    Men ellers tyder beskrivelsen af Rwanda Corp of Gold Ucar jo til at være lige i øjet til stempel , den har ihvertfald fået gode anmeldelser.

    Leave a comment:


  • Hamilton
    started a topic Rwanda Corp of Gold Ucar til espresso?

    Rwanda Corp of Gold Ucar til espresso?

    B)Har været på handlen og suppleret mit lager af grønne bønner med: Brazil Inglaterra Special Fazenda Toca da Onca, Honduras La Fortuna Cup of ex, og Rwanda Crop of Gold Ucar. Herudover har jeg bønnerne til Hannanahs vindermix 2008. Jeg købte hos hasbean, og har lige opdaget hans anbefalinger til ristning. Virkelig god detalje. Der står så at Rwanda ikke er egnet til espresso, men nu er den i hus, så den skal nydes, om det så bliver i stempelkande, men vil gerne bruge den til espresso. Er der nogen herinde, der har et godt forslag?
Working...
X